Fəxrlərimiz

Radik İsayev

2013 – Puebla Dünya Çempionatında bürünc medal qazanmışdır.
2014 – Bakı Avropa Çempionatında qızıl medal qazanmışdır.
2015 – Çelyabinsk Dünya Çempionatında qızıl medal qazanmışdır.
2015 – Bakı I Avropa Oyunlarında qızıl medal qazanmışdır.
2015 – Munqyeonq Hərbiçilərin Dünya Çempionatında bürünc medal qazanmışdır.
2016 – Rio-de-Janeyro Yay Olimpiada Oyunlarında qızıl medal qazanmışdır.
2017 – Afina DTF Prezident Kubokunda gümüş medal qazanmışdır.
2018 – Kazan Avropa Çempionatında qızıl medal qazanmışdır.
2018—B.Ə.Ə. Fucairah şəhəri. Komandalararası dünya çempionatı---bürünc medal.
2019---Yaponiya, “Gran-Pri”---gümüş medal.
2019---Rusiya, “Gran-Pri”---bürünc medal.
2019---Türkiyə “DTF Prezident Kuboku”---bürünc medal.

  

Paşayev Niyaməddin
2000-ci il may
Patra, Yunanıstan – Böyüklər, Avropa çempionatı - III yer ( 67 kq )
2001-ci il 01 - 07 noyabr
Cecu, Koreya – Böyüklər, XV Dünya çempionatı - I yer ( 67 kq )
2003-cü il 24-28 sentyabr
Qarmiş-Partenkirhen, Almaniya – Böyüklər, XVI Dünya çempionatı - III yer ( 67 kq )
2004-cü il
Lilihammer, Norveç – Böyüklər, Avropa çempionatı - I yer ( 67 kq )
2005-cü il
Riqa, Latviya - Böyüklər, Avopa çempionatı – I yer ( 67 kq )

Milad Beygi Hərçigani  

2015 – I Avropa Oyunları, Bakı, qızıl medal
2015 – Dünya Kuboku, Mexiko, qızıl medal
2016 – Rio Yay Olimpiya Oyunları, bürünc medal
2016 – Avropa Çempionatı, Montre, qızıl medal
2016 – Dünya Kuboku, Bakı, qızıl medal
2016 – "Qran-Pri" yarışı, Bakı, qızıl medal
2017 – Dünya Çempionatı, Muju, qızıl medal
2017 – Universiada Oyunları, Taybey, qızıl medal
2017 – IV İslam Həmrəyliyi Oyunları, Bakı, qızıl medal
2017 – "Böyük Dəbilqə" yarışı, Usi, bürünc medal
2017 – "Qran-Pri" yarışı, Rabat, bürünc medal
2019- Mançestr Dünya Çempionatının qalibi 
2018--- Çin XR..."Grand Salam" turniri - bürünc medal.
2018---BƏƏ Fucairah şəhəri. Komandaların dünya çempionatı...bürünc medal.
2019---Türkiyə "DTF Prezident Kuboku"-gümüş medal.
2021---Bolqarıstan, Avropa çempionatı---gümüş medal

Əhmədov Rəşad
2002-ci il may
Samsun, Türkiyə - Böyüklər, Avropa Çempionatı - II yer ( 72 kq )
2003-cü il 24-28 sentyabr
Qarmiş-Partenkirhen, Almaniya – Böyüklər, XVI Dünya Çempionatı - III yer ( 72 kq )
2003-cü il 04-07 dekabr
Paris, Fransa 2004 Olimpiya Oyunlarına Dünya Təsnifat Turniri - III yer  ( 80 kq )
2005-cü il
Riqa, Latviya - Böyüklər, Avopa çempionatı – Ill yer ( 78 kq )
2006-cı il
Bonn, Almaniya - Böyüklər, Avopa çempionatı – Il yer ( 78 kq )
2009-cü il
Kopenhagen, Danimarka – Böyüklər, Dünya çempionatı - III yer ( 80 kq )

Bayramov Təvəkgül
2006-cı il
Bonn, Almaniya - Böyüklər, Avopa çempionatı – Ill yer ( 84 kq )
2010-cu il
Sankt-Peterburq, Rusiya - Böyüklər, Avopa çempionatı – l yer ( +87 kq )
2003-cü il 24-28 sentyabr
Qarmiş-Partenkirhen, Almaniya – Böyüklər, XVI Dünya Çempionatı - III yer ( 84 kq )
2007-ci il
Pekin, Çin -  Böyüklər, XVI Dünya Çempionatı - II yer ( 84 kq )

Amanov Elnur
2005-cü il
Riqa, Latviya - Böyüklər, Avopa çempionatı – Il yer ( 58 kq )
2008-cı il
Roma, İtaliya - Böyüklər, Avopa çempionatı – l yer ( 58 kq )

Ümudov Fəqan
1996-cı il may
Xorvatiya - Gənclər, Avropa cempionatı - II yer ( 76 kq )
1998-ci il noyabr
Hollandiya - Avropa çempionatı - II yer
2002-ci il may
Samsun, Türkiyə - Böyüklər, Avropa Çempionatı - II yer ( 78 kq )

Məmmədov Zahid
1998-ci il sentyabr
İstanbul,Türkiyə Gənclərin Dünya Çempionatı - III yer (48 kq)
2006-cı il
Bonn, Almaniya - Böyüklər, Avopa çempionatı – ll yer ( 54 kq )
2003-cü il 24-28 sentyabr
Qarmiş-Partenkirhen, Almaniya – Böyüklər, XVI Dünya Çempionatı - III yer ( 54 kq )

Şahbazov İlkin
2003-cü il 28 fevral-01 mart
Afina, Yunanıstan - Gənclər, XIV Avropa Çempionatı - I yer
2006-cı il
Bonn, Almaniya - Böyüklər, Avopa çempionatı – l yer ( 62 kq )
2008-cı il
Roma, İtaliya - Böyüklər, Avopa çempionatı – ll yer ( 67 kq )
2003-cü il 28 fevral-01 mart
Afina, Yunanıstan Gənclərin XIV Avropa Çempionatı - I yer (45 kq)

Əzizov Ramin
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avopa çempionatı – lll yer ( 68 kq )
2011-ci il
Qyonqju, Cənubi Koreya - Böyüklər, Dünya çempionatı – ll yer ( 80 kq )
2011-ci il
Bakı, Azərbaycan – London Olimpiadası, Dünya Təsnifat Turniri – l yer ( 80 kq )
2012-ci il
Mançester, İngiltərə - Böyüklər, Avopa çempionatı – ll yer ( 80 kq )

Məmmədov Elvin
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan - Gənclər, Avropa Çempionatı - I yer (63 kq)
2006-cı il
Hoşimin, Vyetnam - Gənclər, Dünya çempionatı – ll yer (63 kq)
2010-cu il
Sankt-Peterburq, Rusiya - Böyüklər, Avopa çempionatı – lll yer ( 74 kq )

Əliyev Mikayıl
2012-ci il
Mançester, İngiltərə - Böyüklər, Avopa çempionatı – ll yer ( 54 kq)

Bəhmalov Aydın
2007-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avopa çempionatı – lll yer ( +78 kq )
2010-cu il
Tixuana, Meksika - Gənclər, Dünya çempionatı – l yer ( 78 kq )

Səid Quliyev

Dünya Gənclər Çempionatı: 2014 Taypey – gümüş
Gənclər Olimpiya Oyunları: 2014 Nanjing – qızıl
Dünya Kuboku: 2015 Mexico – qızıl
Dünya çempionatları: 2016 Bakı – qızıl
Dünya hərbi oyunları: 2015 Mungyeong – gümüş
Universiadalar: 2017 Taypey – bürünc

Ayxan Tağızadə

2015--l Avropa oyunları Bakı...qızıl medal-68 kq.

2015--Dünya Kuboku, Mexiko...qızıl medal 68 kq.

2016--Dünya Kuboku, Bakı... qızıl medal 68 kq.

2015--Hərbçilərin dünya kuboku, Koreya...gümüş medal 68 kq.

2016--"Klublar arası Avropa çempionatı", Türkiyə...gümüş medal 68 kq

2017--"Klublar arası Avropa çempionatı", Türkiyə... qızıl medal 68 kq.

2017--İslam Həmrəyliyi Oyunları...qızıl medal 68 kq.

2017--Yay Olimpiya Oyunları, Taypey...gümüş medal 68 kq.

2020—“Prezident Kuboku”, İsveç---bürünc medal

2013-- Gənclər arasında Avropa çempionatı. Portuqaliya...gümüş medal-63 kq.

Qurbanov Eldar
2006-cı il
Hoşimin, Vyetnam - Gənclər, Dünya çempionatı – lll yer (45 kq)
2007-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – l yer (48 kq)

Salmanov Məftun
2004-cü il
Sunçeon, Cənubi Koreya – Gənclər, Dünya çempionatı – lll yer ( 45 kq )
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avopa çempionatı – ll yer ( 45 kq )

Əzizova Fəridə
2008-cü il
İzmir, Türkiyə – Gənclər, Dünya çempionatı – lll yer ( 49 kq )
2009-cu il
Trelleborq, İsveç - Gənclər, Avopa çempionatı – lll yer ( 52 kq )
2011-ci il
Bakı, Azərbaycan – London Olimpiadası, Dünya Təsnifat Turniri – ll yer ( 67 kq )
2012-cı il
Şarm Əl-Şeyx, Misir – Gənclər, Dünya çempionatı – l yer ( 67 kq )

2013 – Dünya Çempionatı, Puebla, bürünc medal
2014 – Avropa Çempionatı, Bakı, bürünc medal
2015 – I Avropa Oyunları, Bakı, gümüş medal
2017 – IV İslam Həmrəyliyi Oyunları, Bakı, gümüş medal
2019 – Dünya Çempionatı, Mançester, bürünc medal
Rio-2016-ya lisenziyanı Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Avropa təsnifat turnirində qazanıb.

Patimat Abakarova

2013 – III İslam Həmrəyliyi Oyunları, Palembanq, bürünc medal
2015 – Hərbçilər arasında dünya çempionu
2015 – I Avropa Oyunları, Bakı, bürünc medal
2016 – Rio Yay Olimpiya Oyunları, bürünc medal
2016 – Avropa Çempionatı, Montre, gümüş medal
2017 – IV İslam Həmrəyliyi Oyunları, Bakı, qızıl medal
2018 – Avropa Çempionatı, Kazan, bürünc medal
2019 – Yay Universiadası, Neapol, bürünc medal
Rio-2016-ya lisenziyanı Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Avropa təsnifat turnirində qazanıb.
 

Yusifova Şəhrun
2005-cü il
Riqa, Latviya - Böyüklər, Avopa çempionatı – Ill yer ( 47 kq )
2006-cı il
Bonn, Almaniya - Böyüklər, Avopa çempionatı – ll yer ( 47 kq )

Əzizova Gülarə
2003-cü il 28 fevral-01 mart
Afina, Yunanıstan Gənclərin XIV Avropa Çempionatı - I yer

Qasımov Ziya
2003-cü il 28 fevral-01 mart
Afina, Yunanıstan Gənclərin XIV Avropa Çempionatı - II yer

Cəfərov Rövşən
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – l yer (48 kq)

Bağırova Arzu
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – lll yer (52 kq)

Ağakişiyeva Günay
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – ll yer (59 kq)

Muradov Tərlan
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – l yer (48 kq)

Rəhimova Pərvin
2005-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – lll yer (55 kq)

Mikayılov Nicat
2007-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – lll yer (59 kq)

İsmayılzadə Səbuhi
2007-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – l yer (68 kq)

Bağırova Reyhan
2007-ci il
Bakı, Azərbaycan – Gənclər, Avropa çempionatı – lll yer (44 kq)

Məmmədova Nərminə
2011-ci il
Pafos, Kipr – Gənclər, Avropa çempionatı – lll yer (42 kq)

Mehrəliyev Hüseyn
2011-ci il
Pafos, Kipr – Gənclər, Avropa çempionatı – ll yer (59 kq)

Bayramov Təvəkkül
Təvəllüdü: 27.06.1981
İdman nailiyyətləri:
Dünya çempionatı:
2003--Almaniya– bürünc medal.
2007---Pekin– gümüş medal.

Avropa çempionatı:
2004--Lillehammer 2004 – bürünc medal.
2006-Bonn 2006 – bürünc medal.
2010--Sankt-Peterburq 2010 – qızıl medal.


Elnur Amanov
Təvəllüdü: 13.07.1977
İdman nailiyyətləri:

Avropa çempionatı:
2002---Samsun– bürünc medal.
2005---Lillehammer– gümüş medal.
2005---Riqa – gümüş medal.
2008--Roma – qızıl medal.

Dünya kuboku: Tailand 2006 – bürünc medal
Dövlət təltifləri: “Əməkdar məşqçi” fəxri adı

Ələkbər İmaməliyev

Təvəllüdü: 03.12.1966
Nailiyyətləri:
Avropa çempionatı:
Finlandiya 1996–qızıl medal


Əzizova Fəridə 
Təvəllüdü: 06.06.1992
Nailiyyətləri:
2013 – Dünya Çempionatı, Puebla, bürünc medal
2014 – Avropa Çempionatı, Bakı, bürünc medal
2015 – I Avropa Oyunları, Bakı, gümüş medal
2017 – IV İslam Həmrəyliyi Oyunları, Bakı, gümüş medal
2018 "Ukraina Open" -qızıl
2019 – Dünya Çempionatı, Mançester, bürünc medal
Rio-2016-ya lisenziyanı Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Avropa təsnifat turnirində qazanıb.
2019 Hollandiya "Dutch Open"– qızıl medal
2019 "Ukrayna Open" 2019 – gümüş

Fəqan Umudov
Təvəllüdü: 01.04.1979
Nailiyyətləri:
Avropa çempionatı:
1998---Hollandiya– gümüş medal.
2002---Türkiyə, Samun– gümüş medal.

Avropa kuboku:
İspaniya 2002 – gümüş medal.
Almaniya 2006 – bürünc medal.


Məmmədov Zahid-taekvondo
Təvəllüdü: 16.09.1981
İdman nailiyyətləri:

Dünya çempionatı:
2003---Qarmiş, Almaniya– bürünc medal.

Avropa çempionatı:
2006---Almaniya-gümüş medal.

Milad Beygi Hərçigani 
Təvəllüdü: 01.03.1991
Nailiyyətləri:
2015 – I Avropa Oyunları, Bakı, qızıl medal
2015 – Dünya Kuboku, Mexiko, qızıl medal
2016 – Rio Yay Olimpiya Oyunları, bürünc medal
2016 – Avropa Çempionatı, Montre, qızıl medal
2016 – Dünya Kuboku, Bakı, qızıl medal
2016 – "Qran-Pri" yarışı, Bakı, qızıl medal
2017 – Dünya Çempionatı, Muju, qızıl medal
2017 – Universiada Oyunları, Taybey, qızıl medal
2017 – IV İslam Həmrəyliyi Oyunları, Bakı, qızıl medal
2017 – "Böyük Dəbilqə" yarışı, Usi, bürünc medal
2017 – "Qran-Pri" yarışı, Rabat, bürünc medal
2019- Mançestr Dünya Çempionatının qalibi
2018--- Çin XR..."Grand Salam" turniri - bürünc medal.
2018---BƏƏ Fucairah şəhəri. Komandaların dünya çempionatı...bürünc medal.
2019---İordaniya "El Hassan CUP" qızıl medal.
2019---"Ukrayna Open"- qızıl medal
2019---"Belgium Open"-qızıl medal
2019---Türkiyə "Turkish Open"
2019---Türkiyə "DTF Prezident Kuboku"-gümüş medal.
2021---Bolqarıstan, Avropa çempionatı---gümüş medal

Niyaməddin Paşayev 
Təvəllüdü: 01.05.1980
Nailiyyətləri:
Olimpiya oyunları: 2004 – XXVIII Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısı

Dünya çempionatı:
2001---Cənubi Koreya, Cecu – qızıl medal.
2003---Almaniya, Harmiş Parterkirhen – bürünc medal.

Avropa çempionatı:
2000---Yunanıstan – bürünc medal.
2002---Yaponiya Dünya Kuboku – bürünc medal.
2004---Norveç, Lillihamer – qızıl medal.
2005---Riqa, Latviya – qızıl medal.

Özbek Ceren
Təvəllüdü: 15.11.1998
Nailiyyətləri: 2014 Gənclərin Yay Olimpiya Oyunları – gümüş


Patimat Abakarova 
Təvəllüdü: 23.10. 1994
Nailiyyətləri:
2013 – III İslam Həmrəyliyi Oyunları, Palembanq, bürünc medal
2015 – Hərbçilər arasında dünya çempionu
2015 – I Avropa Oyunları, Bakı, bürünc medal
2016 – Rio Yay Olimpiya Oyunları, bürünc medal
2016 – Avropa Çempionatı, Montre, gümüş medal
2017 – IV İslam Həmrəyliyi Oyunları, Bakı, qızıl medal
2018 – Avropa Çempionatı, Kazan, bürünc medal
2019 – Yay Universiadası, Neapol, bürünc medal
2018--"Ukraina Open" qızıl
2019--"Ukrayna Open" qızıl
2019--Türkiyə "Turkish Open"qızıl
Rio-2016-ya lisenziyanı Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Avropa təsnifat turnirində qazanıb.


Radik İsayev 
Təvəllüdü – 26.09.1989
Nailiyyətləri :
2010 – Bakı "Azərbaycan Open" yarışında gümüş medal qazanmışdır.
2012 - Hamburq "Almaniya Open" yarışında gümüş medal qazanmışdır.
2013 – Puebla Dünya Çempionatında bürünc medal qazanmışdır.
2014 – Luxor "Misir Open" yarışında bürünc medal qazanmışdır.
2014 – Tehran "Fajr Open" yarışında qızıl medal qazanmışdır.
2014 – Eyndhoven "Hollandiya Open" yarışında gümüş medal qazanmışdır.
2014 – Bakı Avropa Çempionatında qızıl medal qazanmışdır.
2014 – Xarkov "Ukrayna Open" yarışında gümüş medal qazanmışdır.
2014 – Antalya "Türkiyə Open" yarışında bürünc medal qazanmışdır.
2015 - Antalya "Türkiyə Open" yarışında bürünc medal qazanmışdır.
2015 - Luxor "Misir Open" yarışında gümüş medal qazanmışdır.
2015 – Doha "Qətər Open" yarışında qızıl medal qazanmışdır.
2015 - Eyndhoven "Hollandiya Open" yarışında bürünc medal qazanmışdır.
2015 – Kişinyov "Moldova Open" yarışında qızıl medal qazanmışdır.
2015 – Çelyabinsk Dünya Çempionatında qızıl medal qazanmışdır.
2015 – Bakı I Avropa Oyunlarında qızıl medal qazanmışdır.
2015 – Munqyeonq Hərbiçilərin Dünya Çempionatında bürünc medal qazanmışdır.
2016 – Lüksemburq "Lüksemburq Open" yarışında bürünc medal qazanmışdır.
2016 – Rio-de-Janeyro Yay Olimpiada Oyunlarında qızıl medal qazanmışdır.
2017 – Eyndhoven "Hollandiya Open" yarışında qızıl medal qazanmışdır.
2017 – Afina DTF Prezident Kubokunda gümüş medal qazanmışdır.
2018 – Kazan Avropa Çempionatında qızıl medal qazanmışdır.
2018—B.Ə.Ə. Fucairah şəhəri. Komandalararası dünya çempionatı---bürünc medal.
2019—“Ukraina Open”---qızıl medal.
2019---Yaponiya, “Gran-Pri”---gümüş medal.
2019---Rusiya, “Gran-Pri”---bürünc medal.
2019---Hollandiya, “Dutch Open”---gümüş medal.
2019---Türkiyə, “Turkish Open”---gümüş medal.
2019---Türkiyə “DTF Prezident Kuboku”---bürünc medal.


Ramin Əzizov 
Təvəllüdü – 08.02.1988
Nailiyyətləri :
2011 – Gyeongju Dünya Çempionatında bürünc medal qazanmışdır.
2012 – London Yay Olimpiada oyunlarında iştirak edib.
2012 – Mançester Avropa Çempionatında gümüş medal qazanmışdır.
2014 – Bakı Avropa Çempionatında bürünc medal qazanmışdır.
2017 – Bakı İslam Həmrəyliyi Oyunlarında qızıl medal qazanmışdır.


Rəşad Əhmədov
Təvəllüdü: 05.01.1982
Nailiyyətləri:
2002---Yaponiya, Dünya Kuboku---bürünc medal.

Dünya çempionatı:
2003---Almaniya, Harmiş Parterkirhen – bürünc medal.
2009---Danimarka,Kopenhagen – bürünc medal.

Avropa çempionatı:
2002---Samsun – gümüş medal.
2004---Lillexammer– bürünc medal.
2005---Riqa– bürünc medal.
2006---Almaniya, Bonn---gümüş medal.

Olimpiya Oyunları:
Afina 2004 və Pekin 2008 Yay Olimpiya Oyunlarının iştirakçısıdır.
Səid Quliyev –taekvando
Təvəllüdü: 19.07.1993
Nailiyyətləri:
Dünya Gənclər Çempionatı: 2014 Taypey – gümüş
Gənclər Olimpiya Oyunları: 2014 Nanjing – qızıl
Dünya Kuboku: 2015 Mexico – qızıl
Dünya çempionatları: 2016 Bakı – qızıl
Dünya hərbi oyunları: 2015 Mungyeong – gümüş
Universiadalar: 2017 Taypey – bürünc

Şahbazov İlkin
Təvəllüdü: 11.08.1986
İdman nailiyyətləri:

Avropa çempionatı:
2006---Almaniya, Bonn 2006 – qızıl medal.
2008---Roma, İtaliya – gümüş medal.
Bakı 2014 – bürünc medal

Yusifova Şəhrun
Təvəllüdü: 23.03.1984
İdman nailiyyətləri:

Avropa çempionatı:
2005---Riqa, Latviya – bürünc medal.
2006---Almaniya, Bonn 2006 – gümüş medal.

AYXAN TAĞIZADƏ
Təvəllüdü: 19 yanvar 1996
İdman nailiyyətləri:
2012-- "Dutch Open"...gümüş medal-55 kq.

2013-- "Trelleborg Open"...qızıl Medal-63 kq.

2013-- "Dutch Open"...qızıl medal-63 kq.

2013-- "Spanish Open"... bürünc medal-63.

2013-- Gənclər arasında Avropa çempionatı. Portuqaliya...gümüş medal-63 kq.

2014--"Bahrain Open"... bürünc medal-63 kq.

2014--"Dutch Open"... bürünc medal-63 kq.

2014--"Russo Open"...bürünc medal-68 kq.

2015--"Qatar Open"...gümüş medal-68 kq.

2015--"Ukraina Open"...gümüş medal-68 kq.

2015--l Avropa oyunları Bakı...qızıl medal-68 kq.

2015--Dünya Kuboku, Mexiko...qızıl medal 68 kq.

2016--Dünya Kuboku, Bakı... qızıl medal 68 kq.

2015--Hərbçilərin dünya kuboku, Koreya...gümüş medal 68 kq.

2016--"Lüksemburq Open"...qızıl medal 68 kq.

2017--"Dutch Open"... bürünc medal 68 kq.

2016--"Klublar arası Avropa çempionatı", Türkiyə...gümüş medal 68 kq

2017--"Klublar arası Avropa çempionatı", Türkiyə... qızıl medal 68 kq.

2017--İslam Həmrəyliyi Oyunları...qızıl medal 68 kq.

2017--Yay Olimpiya Oyunları, Taypey...gümüş medal 68 kq.

2019—“Ukraina Open”, bürünc medal
2020—“Prezident Kuboku”, İsveç---bürünc medal
2020---“Helsinqborq Open”, İsveç---qızıl medal