2000 - 2022

2000-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Patra, Yunanıstan

-67 kq  Niyaməddin Paşayev  lll yer

2001-ci il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Cecu, Cənubi Koreya

-67 kq Niyaməddin Paşayev  l yer

2002-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Samsun, Türkiyə

-72 kq Rəşad Əhmədov   ll yer
-78 kq Fəqan Umudov   ll yer

Dünya Kuboku
Tokio, Yaponiya

-67 kq Niyaməddin Paşayev  lll yer
-72 kq Rəşad Əhmədov   lll yer

2003-cü il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Harmiş-Partenkirhen, Almaniya

-78 kq Rəşad Əhmədov   lll yer
-54 kq Zahid Məmmədov  lll yer
-67 kq Niyaməddin Paşayev  lll yer
-84 kq Təvəkgül Bayramov  lll yer

Gənclər, Avropa çempionatı
-45 kq İlkin Şahbazov   l yer
-42 kq Gülarə Əzizova   l yer
-55 kq Ziya Qasımov   lll yer

 

2004-cü il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Lilihammer, Norveç

-67 kq Niyaməddin Paşayev  l yer

Gənclər, Dünya çempionatı
Sunçeon, Cənubi Koreya

-45 kq Məftun Salmanov  lll yer

2005-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Riqa, Latviya

-67 kq Niyaməddin Paşayev  l yer
-58 kq Elnur Amanov   ll yer
-78 kq Rəşad Əhmədov   lll yer
-47 kq Şəhrun Yusifova   lll yer

Gənclər, Avropa çempionatı
Bakı, Azərbaycan

-45 kq Məftun Salmanov  lll yer
-48 kq Rövşən Cəfərov   l yer
-59 kq Rövşən Məmmədov  lll yer
-68 kq Ramin Əzizov   lll yer
-52 kq Arzu Bağırova   lll yer

-59 kq Günay Ağakişiyeva  ll yer
-48 kq Tərlan Muradov   l yer
-63 kq Elvin Məmmədov  l yer
-55 kq Pərvin Rəhimova  lll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Roma, İtaliya

-35 kq Ülkər Musayeva   lll yer
-41 kq Aygül Abdullayeva  lll yer
-49 kq Faiq Tanrıverdiyev  ll yer
-53 kq  Nicat Haqverdiyev  l yer
-57 kq Nicat Mikayılov   l yer
-44 kq Fatma İbrahimova  l yer
-61 kq Səbuni İsmayılov  l yer
-65 kq Məhəmməd Əzizli  lll yer

 

2006-cı il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Bonn, Almaniya

-45 kq İlkin Şahbazov   l yer
-78 kq Rəşad Əhmədov   ll yer
-54 kq Zahid Məmmədov  ll yer
-47 kq Şəhrun Yusifova   ll yer
-84 kq Təvəkgül Bayramov  lll yer

Komandalar, Avropa çempionatı (Avropa Kuboku)
Trelleborq, İsveç
Azrbaycan (Kişilər)    lll yer

Gənclər, Dünya çempionatı
Hoşimin, Vyetnam

-45 kq Eldar Qurbanov   lll yer
-63 kq Elvin Məmmədov  ll yer

2007-ci il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Pekin, Çin

-84 kq Təvəkgül Bayramov  ll yer

Gənclər, Avropa çempionatı

-45 kq Eldar Qurbanov   l yer
-59 kq Nicat Mikayılov   lll yer
-61 kq Səbuhi İsmayılzadə  l yer
+78 kq Aydın Bəhmalov   lll yer
-44 kq Reyhan Bağırova  lll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Budapeşt, Macarıstan

-33 kq Hüseyn Mehrəliyev  l yer
-41 kq Fəridə Əzizova   lll yer
-49 kq Faiq Tanrıverdiyev  l yer
-53 kq İmran Zalov   l yer
-61 kq Xəyal Məmmədov  l yer
-65 kq Səbuhi İsmayılzadə  l yer
+65 kq Aydın Bəhmalov   lll yer

2008-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Roma, İtaliya

-58 kq Elnur Amanov   l yer
-67 kq İlkin Şahbazov   ll yer


Gənclər, Dünya çempionatı
İzmir, Türkiyə

-41 kq Fəridə Əzizova   lll yer

2009-cu il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Kopenhagen, Danimarka

-78 kq Rəşad Əhmədov   lll yer

Komandalar, Dünya çempionatı (Dünya Kuboku)
Bakı, Azərbaycan
Azərbaycan (Kişilər)    lll yer

Gənclər, Avropa çempionatı
Trelleborq, İsveç

- 52kq Fəridə Əzizova   lll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Zaqreb, Xorvatiya

-29 kq Leyla Cəfərova   lll yer
-51 kq Fəridə Əzizova   l yer

2010-cu il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Sankt-Peterburq, Rusiya

+87 kq Təvəkgül Bayramov  l yer
-74 kq  Elvin Məmmədov  lll yer

16-21 yaşlılar, Avropa çempionatı
Xarkov, Ukrayna

-74 kq Elvin Məmmədov  lll yer

Gənclər, Dünya çempionatı
Tixuana, Meksika

+78 kq Aydın Bəhmalov   l yer

2011-ci il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Qyonqju, Cənubi Koreya

-80 kq Ramin Əzizov   lll yer

Gənclər, Avropa çempionatı
Pafos, Kipr

-42 kq Nərminə Məmmədova  lll yer
-59 kq Hüseyn Mehrəliyev  ll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Tbilisi, Gürcüstan

+65 kq Elnur Məhərrəmov  lll yer

2012-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Mançester, Böyük Britaniya

-54 kq Mikayıl Əliyev   ll yer
-80 kq Ramin Əzizov   ll yer

16-21 yaşlılar, Avropa çempionatı
Afina, Yunanıstan

+87 kq Aydın Bəhmalov   lll yer
-46 kq Xəyalə Quliyeva   lll yer
-49 kq Türkanə Tahirli   lll yer

Gənclər, Dünya çempionatı
Şarm Əl-Şeyx, Misir

-68 kq Fəridə Əzizova   l yer

 

 

2013-cü il

16-21 yaşlılar arasında Avropa Çempionatı

18-21 aprel 2013 Kişinyov,Moldova

-68 kq Hüseyn Mehrəliyev   I yer

-67 kq Fəridə Əzizova   I yer

 

Böyüklər arasında Dünya Çempionatı

15-21 iyul 2013 Puebla,Meksika

-87 kq Radik İsayev   III yer

-67 kq Fəridə Əzizova   III yer

 

Yeniyetmələr arasında Avropa Çempionatı

22-25 avqust 2013 Buxarest,Rumıniya

-57 kq Nicat Əsgərli   I yer

-61 kq Əliəsgər Əliyev   I yer

-33 kq Ümüd Məmmədov   II yuer

-29 kq Sevda Pirseyidova   III yer

-33 kq Nərgiz Mirzıyeva   III yer

 

Para-taekvondo üzrə 2-ci Avropa Çempionatı avqust 2013 Buxarest Rumıniya

-58 kq Əbülfəz Abuzərli   I yer

+80 Vüsal İsmayılov   I yer

-68 kq Nicat Müslümov   II yer

-58 kq Emin Nüsrətdinov   II yer

-57 Aynur Məmmədova   III yer

-49 Bahar Şıxəliyev   III yer

+80 kq Cahangir Bayramov   III yer

-80 kq Rövşən Rzayev   III yer

-80 kq Aleksandr Poleşuk   III yer 

 

Gənclər arasında Avropa Çempionatı

25-28 sentyabr 2013 Portu,Portuqaliya

-55 kq Məhəmməd Məmmədov   I yer

-63 kq Ayxan Tağızadə   II yer

-59 kq Yusif Hüseynli   III yer

-68 kq Tapdıq Ələkbərov   III yer

+78 kq Elnur Məhərrəmov   III yer

 

III İslam Həçrəylik Oyunları

27 sentyabr- 01 oktyabr 2013 Palembang,İndoneziya

-57 kq Günay Ağakişiyeva   II yer

-54 kq Mikayıl Əliyev III yer

-46 kq Türkan Tahirli   III yer

-49 kq Patimat Abakarova   III yer

 

2014-cü il

Böyüklər arasında Avropa Çempionatı 01-04 may 2014 cü il Bakı,Azərbaycan

-87 kq Radik İsayev   I yer

-74 kq İlkin Şahbazov   III yer

-80 kq Ramin Əzizov   III yer

-57 kq Günay Ağakişiyeva   III yer

-67 kq Fəridə Əzizova   III yer

 

Para-taekvondo üzrə 5-ci dünya çempionatı 21-22 iyun 2014 Moskva Rusiya Federasiyası

-75 kq Nicat Müslümov   I yer

-49 kq Bahar Şıxəliyev   II yer

-58 kq Aynur Məmmədova   II yer

+75 kq Aleksandr Poleşuk   III yer

 

Yeniyetmələr arasında 1-ci Dünya birinciliyi

24-27 iyul 2014 Bakı,Azərbaycan

-33 kq Məhəmməd Məmmədov   II yer

-29 kq Minayə Əkbərova   II yer

-37 kq Nərgiz Mirzəyeva   III yer

 

Gənclərin Yay Olimpiya Oyunları Avqust 2014 Nanjinq Çin XR

-73 kq Səid Quliyev   I yer

-44 kq Ceren Özbək   II yer

 

Klublararası 2-ci Avropa Çempionatı 25-26 noyabr 2014 Antalya,Türkiyə

-45 kq İlham Əliyev   I yer

-59 kq Kamil Abdulrazakov   I yer

-63 kq Zəlimxan Rəsulov   I yer

-44 İlayda Kardelen   I yer

-55 kq Gülhanım Yeşildal   I yer

-55 kq Məmmədalı Quliyev   II yer

-44 kq Təhminə Hüseynli   II yer

-87 kq Radik İsayev   II yer

-45 kq Əli İsazadə   III yer

-48 kq Rəvan Hüseynov   III yer

-58 kq Məhəmmədyasin İbrahimov   III yer

-33 kq Minayə Əkbərova   III yer

-49 kq Patimat Abakarova   III yer

-59 kq Rafaella Hüseynova   III yer

 

Para-taekvondo üzrə 3-cü Avropa Çempionatı 28 avqust 2014 Antalya Türkiyə

-75 kq Nicat Müslümov   I yer

+75 kq Aleksandr Poleşuk   I yer

- 58 kq Aynur Məmmədova   I yer

-61 kq Rövşən Qəhrəmanlı   II ye

-75 kq Rövşən Rzayev   II yer

-61 kq Namiq Abbasov   III yer

-49 kq Bahar Çıxəliyev   III yer

-61 kq Şamil Kərimov   III yer

-61 kq Devran Məsənov   III yer

-61 kq Anar Hüseynov   III yer

 

2015-ci il

Klublararası 3-cü Avropa Çempionatı 10-11 fevral 2015 Antalya,Türkiyə

-51 kq Əli Məmmədov III yer

-45 kq İlham Əliyev   III yer

-45 kq Şamil Şirinzadə   III yer

-33 kq Minayə Əkbərova   III yer

-42 kq Nərgiz Mirzəyeva   III yer

-68 kq Jalə Əsədli   III yer

 

Böyüklər arasında Dünya Çempionatı, may 2015-ci il Rusiya, Çelyabinsk şəhəri.

Radik İsaev  I yer

 

I Avropa Oyunları, Bakı şəhəri 2015-ci il.

Ayxan Tağızadə  (-68 kq)  I yer

Milad Beigi Hərçəqani  (-80 kq)  I yer

Radik İsaev  (+80 kq)  I yer

Patimat Abakarova  (49 kq) III yer

Fəridə Əzizova (-67 kq)  III yer

 

 

Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi...3-5 iyul, Strasburq, Fransa.

Bəhruz Quluzadə  (-37 kq)  I yer

Sevda Pirseyidova (-37 kq)  II yer

Ziya Xəlilov  (-41 kq)  III yer

Yunis Məmmədzadə  (-53 kq)  III yer

 

Para-taekvondo üzrə Dünya çempionatı...17 sentyabr, Samsun, Türkiyə.

Nicat Müslümov  (-75 kq, K-42)  I yer

Aleksandr Poleşuk  (+75 kq, K-42)  I yer

Aynur Məmmədova  (+58 kq, K-44)  I yer

Xəzər Mizəyev  (-75 kq, K-43)  II yer

Röyalə Fətəliyeva  (-49 kq, K-44)  III yer

Əbülfəz Abuzərli  (-75 kq, K-44)  III yer

Vüqar Adışirinov  (+75 kq, K-44)  III yer

Namiq Abbasov  (-61 kq, K-43)  III yer

 

IWAS versiyası üzrə Fiziki Qüsurlu Dünya Oyunları...1-2 oktyabr, Soçi şəhəri 2015-ci il.

Nicat Müsümov  (-75 kq, K-42)  I yer

Rövşən Qəhrəmanlı  (-61 kq, K-44)  I yer

Namiq Abbasov  (-61 kq, K-42)  I yer

Aynur Məmmədova  (+58 kq, K-42)  I yer 

Aleksandr Poleşuk  (+75 kq, K-42)  III yer

 

Hərbçilərin VI Dünya Oyunları...Cənubi Koreya, Munqyeonq, 05-10 oktyab 2015-ci il.

Patimat Abakarova  (-49 kq)  I yer

Ayxan Tağızadə  (-68 kq)  II yer

Səid Quliyev  (-74 kq)  II yer

Radik İsaev  (+87 kq)  III yer

 

Gənclər arasında Avropa birinciliyi...22-25 oktyabr, Latviya, Dauqavpils şəhəri.

Qaşım Maqomedov  (-48 kq)  III yer

Kamil Abdulrazzakov (-63 kq)  III yer

Gülhanım Yeşildal  (-55 kq)  III yer

 

Milli komandalar arasında Dünya kuboku...08-09 dekabr, Meksika Mexiko şəhəri.

Məhəmməd Məmmədov

Ayxan Tağızadə

Sina Bahrami

Səid Quliyev

Milad Beigi Hərçəqani

Radik İsaev

 

 

2016

 Klublararası Avropa Çempionatı. 18-29 fevral 2016-cı il. Antalya, Türkiyə.

Zəlimxan Rəşidov  (-58 kq)  I yer

Məhəmməd Məmmədov  (63 kq)  I yer

Ayxan Tağızadə  (-68 kq)  II yer

Namaz Heydərov  (-74 kq)  II yer

Radik İsaev  (+87 kq)  II yer

Məcid Sofiyev  (-54 kq)  III yer

Milad Beigi Hərçəqani  (-80 kq)  III yer 

 

Gülsüm Gültəkin  (-59 kq)  I yer

Əliəsgər Əliyev  (68 kq)  II yer

Orxan Tağızadə  (+78 kq)  II yer

Cavid Məmmədov  (-48 kq)  III yer

Əli Məmmədov  (-59 kq)  III yer

Mert Çiçek  (-73 kq)  III yer

Nərgiz Mirzəyeva  (-44 kq)  III yer

Aliyə Zeynalova  (-44 kq)  III yer

Mehriban Məmmədova  (-42 kq)  III yer

Pərviz İsgəndərov (-41 kq)  II yer

 

"Dünya Taekvondo Prezidenti Kuboku"...07-10 aprel 2016-cı il. Bonn, Almaniya.

Milad Beigi Hərşəqani  (-80 kq)  I yer

Məcid Sofiyev  (-54 kq)  II yer

Məhəmməd Məmmədov  (-63 kq)  II yer

Patimat Abakarova  (-53 kq)  II yer

Səid Quliyev  (-74 kq)  III yer 

 

"Rumi" Uşaq İdman Oyunları...22 aprel 2016-cı il, Konya şəhəri, Türkiyə.

Raul Əsədli  (-37 kq)  III yer

Cavad Ağayev  (-53 kq)  III yer

Röya Süleymanova  (-33 kq)  III yer

Qönçə Hüseynli  (-47 kq)  III yer

Şəms İsayeva  +55 kq)  III yer

 

Böyüklər arasında Avropa çempionatı...19-22 may 2016-cı il. Montrö, Fransa.

Milad Beigi Hərçəqani  (-80 kq)   I yer

Patimat Abakarova  (-53 kq)  II yer

Payam Qobadi Oğaz  (-87 kq)  III yer

 

Para-taekvondo üzrə Avropa çempionatı...16 sentyabr 2016-cı il. Varşava şəhəri, Polşa.

Aleksandr Polişuk (K-42, 75+ kq) - I yer
Nicat Müslümov (K-42, -75 kq) - I yer
Şəhmir İbadov (K-42, -61 kq) - II yer
Röyalə Fətəliyeva (K-44, -58 kq) - II yer
Xəzər Mirzəyev (K-43, -75 kq) - II yer
Əbülfəz Abuzərli (K-44, -75 kq) - III yer
Aynur Məmmədova (K-44, 58+ kq) - III yer
Anar Hüseynov (K-41, -61 kq) - III yer
Namiq Abbasov (K-43, -61 kq) - III yer

 

Gənclər arasında Dünya birinciliyi...16-20 noyabr 2016-cı il. Burnabi, Kanada.

Qaşım Maqomedov  (-55 kq) II yer

Ayaz Qənbərli (-45 kq)  III yer

Əliəsgər Əliyev  (-68 kq)  III yer

 

Milli Komandalar arasında Dünya çempionatı...09-10 dekbar 2016-cı il. Bakı çəhəri.

Məhəmməd Məmmədov

Ayxan Tağızadə

Sina Bahrami

Səid Quliyev

Milad Beigi Harçeqani

Radik İsaev

 

2017

Klublararası Avropa çempionatı...06-09 fevral 2017-ci il...Antalya, Türkiyə.

Aylin Eynullayeva (-47 kq) – I yer 
İlahə Guluzadə (-59 kq) – I yer  
Vüsal Balaqadaşov (-61 kq) – I yer 

Riyad Şirəliyev (-37 kq) – II yer  
İlkin Fərzəlizadə (-57 kq) – II yer 

Nihad Əlizadə (-33 kq) - III yer 
Ofeliya Allahverdiyeva (-41 kq) - III yer 
İlkin Dünyamalıyev (-45 kq) – III yer 
Elsevər İsmayılzadə (65+ kq) – III yer 

 

Gənclər arasında...
Orxan Tağızadə (+78 kq) – I yer 
Mehriban Məmmədova (-46 kq) – I yer 
Fərid Sultan (-51 kq) – I yer 

Xanoğlan Kərimov (-45 kq) – II yer 
Qasım Aslanov (-59 kq) – II yer 
Cavad Ağayev (-63 kq) – II yer 

Həsən İbrahimov (-73 kq) – II yer 

Mivari Qənbərli (-42 kq) – II yer 

Məhəmməd Əlizadə (-48 kq) III yer 
Ayaz Qənbərli (-51 kq) – III yer 
Sevda Pirseyidova (-44 kq) – III yer 
Nərgiz Mirzəyeva (-46 kq) – III yer 
Nərmin Süleymanova (-52 kq) – III yer 

 

Böyüklər arasında...

Fizam Mehtiyev (68 kq) – I yer 
Ayxan Tağızadə (-68 kq) – I yer 
Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) – I yer  
Patimat Abakarova (-53 kq) – I yer 

Mikayıl Əliyev (-54 kq) – II yer 
Ramin Əzizov (-87 kq) – II yer  
Radik İsaev (+87 kq) – II yer 

Yaprak Eriş (-57 kq) – III yer 
Fəridə Əzizova (-67 kq) – III yer 
Ceyhun Həsənli (+87 kq) – III yer 

 

16-21 yaşlılar arasında Avropa Çempionatı Bolqarıstan Sofiya şəhəri...06.04.2017-ci il

Fizam Mehtiyev - III yer

 

"Dünya Taekvondo Prezidenti Kuboku" Yunanıstan, Afina şəhəri...28.04.2017-ci il.

Yeniyetmə arasında

Ofeliya Allahverdiyeva (-41 kq) - I yer.

Gənclər arasında 

Cavad Ağayev (-63 kq) - III yer

Böyüklər arasında 

Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) I yer

Qaşım Maqomedov (-54 kq) II yer

Radik İsaev (+87 kq) II yer

Fəridə Əzizova (-67 kq) III yer

Yaprak Eriş (-57 kq) III yer

Sina Bahrami (-68 kq) III yer

 

IV İslam Həyrəyliyi Oyunları Bakı şəhəri may 2017-ci il.

Ayxan Tağızadə (-68 kq) I yer

Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) I yer

Ramin Əzizov (-87 kq) I yer

Radik İsaev (+87 kq) I yer

Yaprak Eriş (-57 kq) I yer

Qaşım Maqomedov (-54) II yer

Fəridə Əzizova (-67 kq) II yer

Məhəmməd Məmmədov (-63 kq) III yer

Səid Quliyev (-74 kq) III yer

 

Böyüklər arasında dünya çempionatı...Çənubi Koreya, Muju şəhəri...24-27.06.2017-ci il.

Milad Beigi Həçəcaqni (-80 kq) I yer

Məhəmməd Məmmədov (-63 kq) III yer

 

29-cu Yay Universiada Oyunları...Tayvan, Taypey şəhəri...22.08.2017-ci il.

Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) I yer

Ayxan Tağızadə (-68 kq) II yer

Məhəmməd Məmmədov (-63 kq) III yer

Səid Quliyev (-74 kq) III yer

Radik İsaev (-87 kq) III yer

Yeniyetmələr arasında Dünya Birinciliyi. 24-27 avqust 2017-ci il (Şarm-Əl Şeyx, Misir)

Riyad Şirəliyev (37 kq) III yer

Qran-Pri turniri...Mərakeş, Rabat şəhəri 24.09.2017-ci il

Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) III yer

 

Gənclər arasında Avropa birinciliyi...Kipr res. Larnaka şəhəri...02.11.2017-ci il.

Bəhruz Quluzadə (-45 kq) I yer

Cavad Ağayev (-63 kq) III yer

 

IWAS versiyası üzrə fiziki qüsurluların Dünya Oyunları...Portuqaliya, Vila De San Antonio...03.12.2017-ci il.

Nicat Müslümov (-75 kq, K42) I yer

Nicat Müslümov (-75 kq, K43) II yer

Xəzər Mirzəyev (-75 kq, K42) III yer

Vüqar Adışirinov (+75 kq, K44) III yer

Röyalə Fətəliyeva (-49 kq, K44) III yer

 

"Grand Slam" seriya turniri...Çin Xalq Resp. Usi şəhəri 20.12.2017-ci il.

Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) III yer

 

2019

Böyüklər arasında Avropa Çempionatı. 07-10 aprel 2021-ci il (Sofiya, Bolqarıstan)

Milad Beigi Harçeqani (80 kq) II yer

Minayə Əkbərova (46 kq) III yer

Gənclər arasında Avropa Birinciliyi. 12-15 noyabr 2021-ci il (Sarayevo, Bosniya və Hersoqovina)

Səyyad Dadaşov (51 kq)  I yer

Zemfira Həsənzadə (42 kq)  I yer

Pünhan Mürsəlov (45 kq)  III yer

Yeniyetmələr arasında Avropa Birinciliyi . 25-27 avqust 2021-ci il (Tallinn, Estoniya)

Məhəmməd Həsənli  (37 kq)  I yer

Vasif Səlimov (45 kq)  II yer

İslam Əhmədzadə (53 kq)  II yer

Hüseyn Xudiyev (65 kq)  II yer

Nərgiz Kazımova (47 kq) II yer

İlyas Hətəmli (33 kq)  III yer

Zəhra İsayeva (39 kq)  III yer