2000 - 2016

 

 

2000-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Patra, Yunanıstan

-67 kq  Niyaməddin Paşayev  lll yer

2001-ci il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Cecu, Cənubi Koreya

-67 kq Niyaməddin Paşayev  l yer

2002-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Samsun, Türkiyə

-72 kq Rəşad Əhmədov   ll yer
-78 kq Fəqan Umudov   ll yer

Dünya Kuboku
Tokio, Yaponiya

-67 kq Niyaməddin Paşayev  lll yer
-72 kq Rəşad Əhmədov   lll yer

2003-cü il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Harmiş-Partenkirhen, Almaniya

-78 kq Rəşad Əhmədov   lll yer
-54 kq Zahid Məmmədov  lll yer
-67 kq Niyaməddin Paşayev  lll yer
-84 kq Təvəkgül Bayramov  lll yer

Gənclər, Avropa çempionatı
-45 kq İlkin Şahbazov   l yer
-42 kq Gülarə Əzizova   l yer
-55 kq Ziya Qasımov   lll yer

 

2004-cü il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Lilihammer, Norveç

-67 kq Niyaməddin Paşayev  l yer

Gənclər, Dünya çempionatı
Sunçeon, Cənubi Koreya

-45 kq Məftun Salmanov  lll yer

2005-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Riqa, Latviya

-67 kq Niyaməddin Paşayev  l yer
-58 kq Elnur Amanov   ll yer
-78 kq Rəşad Əhmədov   lll yer
-47 kq Şəhrun Yusifova   lll yer

Gənclər, Avropa çempionatı
Bakı, Azərbaycan

-45 kq Məftun Salmanov  lll yer
-48 kq Rövşən Cəfərov   l yer
-59 kq Rövşən Məmmədov  lll yer
-68 kq Ramin Əzizov   lll yer
-52 kq Arzu Bağırova   lll yer

-59 kq Günay Ağakişiyeva  ll yer
-48 kq Tərlan Muradov   l yer
-63 kq Elvin Məmmədov  l yer
-55 kq Pərvin Rəhimova  lll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Roma, İtaliya

-35 kq Ülkər Musayeva   lll yer
-41 kq Aygül Abdullayeva  lll yer
-49 kq Faiq Tanrıverdiyev  ll yer
-53 kq  Nicat Haqverdiyev  l yer
-57 kq Nicat Mikayılov   l yer
-44 kq Fatma İbrahimova  l yer
-61 kq Səbuni İsmayılov  l yer
-65 kq Məhəmməd Əzizli  lll yer

 

2006-cı il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Bonn, Almaniya

-45 kq İlkin Şahbazov   l yer
-78 kq Rəşad Əhmədov   ll yer
-54 kq Zahid Məmmədov  ll yer
-47 kq Şəhrun Yusifova   ll yer
-84 kq Təvəkgül Bayramov  lll yer

Komandalar, Avropa çempionatı (Avropa Kuboku)
Trelleborq, İsveç
Azrbaycan (Kişilər)    lll yer


Gənclər, Dünya çempionatı
Hoşimin, Vyetnam

-45 kq Eldar Qurbanov   lll yer
-63 kq Elvin Məmmədov  ll yer

2007-ci il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Pekin, Çin

-84 kq Təvəkgül Bayramov  ll yer

Gənclər, Avropa çempionatı

-45 kq Eldar Qurbanov   l yer
-59 kq Nicat Mikayılov   lll yer
-61 kq Səbuhi İsmayılzadə  l yer
+78 kq Aydın Bəhmalov   lll yer
-44 kq Reyhan Bağırova  lll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Budapeşt, Macarıstan

-33 kq Hüseyn Mehrəliyev  l yer
-41 kq Fəridə Əzizova   lll yer
-49 kq Faiq Tanrıverdiyev  l yer
-53 kq İmran Zalov   l yer
-61 kq Xəyal Məmmədov  l yer
-65 kq Səbuhi İsmayılzadə  l yer
+65 kq Aydın Bəhmalov   lll yer

2008-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Roma, İtaliya

-58 kq Elnur Amanov   l yer
-67 kq İlkin Şahbazov   ll yer


Gənclər, Dünya çempionatı
İzmir, Türkiyə

-41 kq Fəridə Əzizova   lll yer

2009-cu il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Kopenhagen, Danimarka

-78 kq Rəşad Əhmədov   lll yer

Komandalar, Dünya çempionatı (Dünya Kuboku)
Bakı, Azərbaycan
Azərbaycan (Kişilər)    lll yer


Gənclər, Avropa çempionatı
Trelleborq, İsveç

- 52kq Fəridə Əzizova   lll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Zaqreb, Xorvatiya

-29 kq Leyla Cəfərova   lll yer
-51 kq Fəridə Əzizova   l yer

2010-cu il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Sankt-Peterburq, Rusiya

+87 kq Təvəkgül Bayramov  l yer
-74 kq  Elvin Məmmədov  lll yer

16-21 yaşlılar, Avropa çempionatı
Xarkov, Ukrayna

-74 kq Elvin Məmmədov  lll yer


Gənclər, Dünya çempionatı
Tixuana, Meksika

+78 kq Aydın Bəhmalov   l yer

2011-ci il
Böyüklər, Dünya çempionatı
Qyonqju, Cənubi Koreya

-80 kq Ramin Əzizov   lll yer


Gənclər, Avropa çempionatı
Pafos, Kipr

-42 kq Nərminə Məmmədova  lll yer
-59 kq Hüseyn Mehrəliyev  ll yer

Yeniyetmələr, Avropa çempionatı
Tbilisi, Gürcüstan

+65 kq Elnur Məhərrəmov  lll yer

2012-ci il
Böyüklər, Avropa çempionatı
Mançester, Böyük Britaniya

-54 kq Mikayıl Əliyev   ll yer
-80 kq Ramin Əzizov   ll yer

16-21 yaşlılar, Avropa çempionatı
Afina, Yunanıstan

+87 kq Aydın Bəhmalov   lll yer
-46 kq Xəyalə Quliyeva   lll yer
-49 kq Türkanə Tahirli   lll yer

Gənclər, Dünya çempionatı
Şarm Əl-Şeyx, Misir

-68 kq Fəridə Əzizova   l yer

 

 

2013-cü il

16-21 yaşlılar arasında Avropa Çempionatı

18-21 aprel 2013 Kişinyov,Moldova

-68 kq Hüseyn Mehrəliyev   I yer

-67 kq Fəridə Əzizova   I yer

 

Böyüklər arasında Dünya Çempionatı

15-21 iyul 2013 Puebla,Meksika

-87 kq Radik İsayev   III yer

-67 kq Fəridə Əzizova   III yer

 

Yeniyetmələr arasında Avropa Çempionatı

22-25 avqust 2013 Buxarest,Rumıniya

-57 kq Nicat Əsgərli   I yer

-61 kq Əliəsgər Əliyev   I yer

-33 kq Ümüd Məmmədov   II yuer

-29 kq Sevda Pirseyidova   III yer

-33 kq Nərgiz Mirzıyeva   III yer

 

Para-taekvondo üzrə 2-ci Avropa Çempionatı

avqust 2013 Buxarest Rumıniya

-58 kq Əbülfəz Abuzərli   I yer

+80 Vüsal İsmayılov   I yer

-68 kq Nicat Müslümov   II yer

-58 kq Emin Nüsrətdinov   II yer

-57 Aynur Məmmədova   III yer

-49 Bahar Şıxəliyev   III yer

+80 kq Cahangir Bayramov   III yer

-80 kq Rövşən Rzayev   III yer

-80 kq Aleksandr Poleşuk   III yer 

 

Gənclər arasında Avropa Çempionatı

25-28 sentyabr 2013 Portu,Portuqaliya

-55 kq Məhəmməd Məmmədov   I yer

-63 kq Ayxan Tağızadə   II yer

-59 kq Yusif Hüseynli   III yer

-68 kq Tapdıq Ələkbərov   III yer

+78 kq Elnur Məhərrəmov   III yer

 

III İslam Həçrəylik Oyunları

27 sentyabr- 01 oktyabr 2013 Palembang,İndoneziya

-57 kq Günay Ağakişiyeva   II yer

-54 kq Mikayıl Əliyev III yer

-46 kq Türkan Tahirli   III yer

-49 kq Patimat Abakarova   III yer

 

2014-cü il

Böyüklər arasında Avropa Çempionatı

01-04 may 2014 cü il Bakı,Azərbaycan

-87 kq Radik İsayev   I yer

-74 kq İlkin Şahbazov   III yer

-80 kq Ramin Əzizov   III yer

-57 kq Günay Ağakişiyeva   III yer

-67 kq Fəridə Əzizova   III yer

 

Para-taekvondo üzrə 5-ci dünya çempionatı

21-22 iyun 2014 Moskva Rusiya Federasiyası

-75 kq Nicat Müslümov   I yer

-49 kq Bahar Şıxəliyev   II yer

-58 kq Aynur Məmmədova   II yer

+75 kq Aleksandr Poleşuk   III yer

 

Yeniyetmələr arasında 1-ci Dünya birinciliyi

24-27 iyul 2014 Bakı,Azərbaycan

-33 kq Məhəmməd Məmmədov   II yer

-29 kq Minayə Əkbərova   II yer

-37 kq Nərgiz Mirzəyeva   III yer

 

Gənclərin Yay Olimpiya Oyunları

Avqust 2014 Nanjinq Çin XR

-73 kq Səid Quliyev   I yer

-44 kq Ceren Özbək   II yer

 

Klublararası 2-ci Avropa Çempionatı

25-26 noyabr 2014 Antalya,Türkiyə

-45 kq İlham Əliyev   I yer

-59 kq Kamil Abdulrazakov   I yer

-63 kq Zəlimxan Rəsulov   I yer

-44 İlayda Kardelen   I yer

-55 kq Gülhanım Yeşildal   I yer

-55 kq Məmmədalı Quliyev   II yer

-44 kq Təhminə Hüseynli   II yer

-87 kq Radik İsayev   II yer

-45 kq Əli İsazadə   III yer

-48 kq Rəvan Hüseynov   III yer

-58 kq Məhəmmədyasin İbrahimov   III yer

-33 kq Minayə Əkbərova   III yer

-49 kq Patimat Abakarova   III yer

-59 kq Rafaella Hüseynova   III yer

 

Para-taekvondo üzrə 3-cü Avropa Çempionatı

28 avqust 2014 Antalya Türkiyə

-75 kq Nicat Müslümov   I yer

+75 kq Aleksandr Poleşuk   I yer

- 58 kq Aynur Məmmədova   I yer

-61 kq Rövşən Qəhrəmanlı   II ye

-75 kq Rövşən Rzayev   II yer

-61 kq Namiq Abbasov   III yer

-49 kq Bahar Çıxəliyev   III yer

-61 kq Şamil Kərimov   III yer

-61 kq Devran Məsənov   III yer

-61 kq Anar Hüseynov   III yer

 

2015-ci il

Klublararası 3-cü Avropa Çempionatı

10-11 fevral 2015 Antalya,Türkiyə

-51 kq Əli Məmmədov III yer

-45 kq İlham Əliyev   III yer

-45 kq Şamil Şirinzadə   III yer

-33 kq Minayə Əkbərova   III yer

-42 kq Nərgiz Mirzəyeva   III yer

-68 kq Jalə Əsədli   III yer

 

Böyüklər arasında Dünya Çempionatı, may 2015-ci il Rusiya, Çelyabinsk şəhəri.

Radik İsaev  I yer

 

I Avropa Oyunları, Bakı şəhəri 2015-ci il.

Ayxan Tağızadə  (-68 kq)  I yer

Milad Beigi Hərçəqani  (-80 kq)  I yer

Radik İsaev  (+80 kq)  I yer

Patimat Abakarova  (49 kq) III yer

Fəridə Əzizova (-67 kq)  III yer

 

 

Yeniyetmələr arasında Avropa birinciliyi...3-5 iyul, Strasburq, Fransa.

Bəhruz Quluzadə  (-37 kq)  I yer

Sevda Pirseyidova (-37 kq)  II yer

Ziya Xəlilov  (-41 kq)  III yer

Yunis Məmmədzadə  (-53 kq)  III yer

 

Para-taekvondo üzrə Dünya çempionatı...17 sentyabr, Samsun, Türkiyə.

Nicat Müslümov  (-75 kq, K-42)  I yer

Aleksandr Poleşuk  (+75 kq, K-42)  I yer

Aynur Məmmədova  (+58 kq, K-44)  I yer

Xəzər Mizəyev  (-75 kq, K-43)  II yer

Röyalə Fətəliyeva  (-49 kq, K-44)  III yer

Əbülfəz Abuzərli  (-75 kq, K-44)  III yer

Vüqar Adışirinov  (+75 kq, K-44)  III yer

Namiq Abbasov  (-61 kq, K-43)  III yer

 

IWAS versiyası üzrə Fiziki Qüsurlu Dünya Oyunları...1-2 oktyabr, Soçi şəhəri 2015-ci il.

Nicat Müsümov  (-75 kq, K-42)  I yer

Rövşən Qəhrəmanlı  (-61 kq, K-44)  I yer

Namiq Abbasov  (-61 kq, K-42)  I yer

Aynur Məmmədova  (+58 kq, K-42)  I yer 

Aleksandr Poleşuk  (+75 kq, K-42)  III yer

 

Hərbçilərin VI Dünya Oyunları...Cənubi Koreya, Munqyeonq, 05-10 oktyab 2015-ci il.

Patimat Abakarova  (-49 kq)  I yer

Ayxan Tağızadə  (-68 kq)  II yer

Səid Quliyev  (-74 kq)  II yer

Radik İsaev  (+87 kq)  III yer

 

Gənclər arasında Avropa birinciliyi...22-25 oktyabr, Latviya, Dauqavpils şəhəri.

Qaşım Maqomedov  (-48 kq)  III yer

Kamil Abdulrazzakov (-63 kq)  III yer

Gülhanım Yeşildal  (-55 kq)  III yer

 

Milli komandalar arasında Dünya kuboku...08-09 dekabr, Meksika Mexiko şəhəri.

Məhəmməd Məmmədov

Ayxan Tağızadə

Sina Bahrami

Səid Quliyev

Milad Beigi Hərçəqani

Radik İsaev

 

 

2016

 

Klublararası Avropa Çempionatı. 18-29 fevral 2016-cı il. Antalya, Türkiyə.

Zəlimxan Rəşidov  (-58 kq)  I yer

Məhəmməd Məmmədov  (63 kq)  I yer

Ayxan Tağızadə  (-68 kq)  II yer

Namaz Heydərov  (-74 kq)  II yer

Radik İsaev  (+87 kq)  II yer

Məcid Sofiyev  (-54 kq)  III yer

Milad Beigi Hərçəqani  (-80 kq)  III yer 

 

Gülsüm Gültəkin  (-59 kq)  I yer

Əliəsgər Əliyev  (68 kq)  II yer

Orxan Tağızadə  (+78 kq)  II yer

Cavid Məmmədov  (-48 kq)  III yer

Əli Məmmədov  (-59 kq)  III yer

Mert Çiçek  (-73 kq)  III yer

Nərgiz Mirzəyeva  (-44 kq)  III yer

Aliyə Zeynalova  (-44 kq)  III yer

Mehriban Məmmədova  (-42 kq)  III yer

Pərviz İsgəndərov (-41 kq)  II yer

 

"Dünya Taekvondo Prezidenti Kuboku"...07-10 aprel 2016-cı il. Bonn, Almaniya.

Milad Beigi Hərşəqani  (-80 kq)  I yer

Məcid Sofiyev  (-54 kq)  II yer

Məhəmməd Məmmədov  (-63 kq)  II yer

Patimat Abakarova  (-53 kq)  II yer

Səid Quliyev  (-74 kq)  III yer 

 

"Rumi" Uşaq İdman Oyunları...22 aprel 2016-cı il, Konya şəhəri, Türkiyə.

Raul Əsədli  (-37 kq)  III yer

Cavad Ağayev  (-53 kq)  III yer

Röya Süleymanova  (-33 kq)  III yer

Qönçə Hüseynli  (-47 kq)  III yer

Şəms İsayeva  +55 kq)  III yer

 

Böyüklər arasında Avropa çempionatı...19-22 may 2016-cı il. Montrö, Fransa.

Milad Beigi Hərçəqani  (-80 kq)   I yer

Patimat Abakarova  (-53 kq)  II yer

Payam Qobadi Oğaz  (-87 kq)  III yer

 

Para-taekvondo üzrə Avropa çempionatı...16 sentyabr 2016-cı il. Varşava şəhəri, Polşa.

Aleksandr Polişuk (K-42, 75+ kq) - I yer
Nicat Müslümov (K-42, -75 kq) - I yer
Şəhmir İbadov (K-42, -61 kq) - II yer
Röyalə Fətəliyeva (K-44, -58 kq) - II yer
Xəzər Mirzəyev (K-43, -75 kq) - II yer
Əbülfəz Abuzərli (K-44, -75 kq) - III yer
Aynur Məmmədova (K-44, 58+ kq) - III yer
Anar Hüseynov (K-41, -61 kq) - III yer
Namiq Abbasov (K-43, -61 kq) - III yer

 

Gənclər arasında Dünya birinciliyi...16-20 noyabr 2016-cı il. Burnabi, Kanada.

Qaşım Maqomedov  (-55 kq) II yer

Ayaz Qənbərli (-45 kq)  III yer

Əliəsgər Əliyev  (-68 kq)  III yer

 

Milli Komandalar arasında Dünya çempionatı...09-10 dekbar 2016-cı il. Bakı çəhəri.

Məhəmməd Məmmədov

Ayxan Tağızadə

Sina Bahrami

Səid Quliyev

Milad Beigi Harçeqani

Radik İsaev

 

Klublararası Avropa çempionatı...06-09 fevral. Antalya, Türkiyə.

Aylin Eynullayeva (-47 kq) – I yer 
İlahə Guluzadə (-59 kq) – I yer  
Vüsal Balaqadaşov (-61 kq) – I yer 

Riyad Şirəliyev (-37 kq) – II yer  
İlkin Fərzəlizadə (-57 kq) – II yer 

Nihad Əlizadə (-33 kq) - III yer 
Ofeliya Allahverdiyeva (-41 kq) - III yer 
İlkin Dünyamalıyev (-45 kq) – III yer 
Elsevər İsmayılzadə (65+ kq) – III yer 

Gənclər arasında...
Orxan Tağızadə (+78 kq) – I yer 
Mehriban Məmmədova (-46 kq) – I yer 
Fərid Sultan (-51 kq) – I yer 

Xanoğlan Kərimov (-45 kq) – II yer 
Qasım Aslanov (-59 kq) – II yer 
Cavad Ağayev (-63 kq) – II yer 

Həsən İbrahimov (-73 kq) – II yer 

Mivari Qənbərli (-42 kq) – II yer 

Məhəmməd Əlizadə (-48 kq) III yer 
Ayaz Qənbərli (-51 kq) – III yer 
Sevda Pirseyidova (-44 kq) – III yer 
Nərgiz Mirzəyeva (-46 kq) – III yer 
Nərmin Süleymanova (-52 kq) – III yer 

Böyüklər arasında...

Fizam Mehtiyev (68 kq) – I yer 
Ayxan Tağızadə (-68 kq) – I yer 
Milad Beigi Hərçəqani (-80 kq) – I yer  
Patimat Abakarova (-53 kq) – I yer 

Mikayıl Əliyev (-54 kq) – II yer 
Ramin Əzizov (-87 kq) – II yer  
Radik İsaev (+87 kq) – II yer 

Yaprak Eriş (-57 kq) – III yer 
Fəridə Əzizova (-67 kq) – III yer 
Ceyhun Həsənli (+87 kq) – III yer 

YENİLİKLƏR

“Qəbələ Open” beynəlxalq açıq birinciliyin ilk günə olan nəticələri təqdim edirik:

davamı.. >

“Qəbələ Open” beynəlxalq açıq birinciliyi keçiriləcək.

davamı.. >

Cavad Ağayev yarımfinalda məğlub olaraq Avropa Birinciliyinin bürünc medalına sahib oldu.

davamı.. >

Fransa Respublikası Milli Assambleyasının Fransa-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Pyer Alen Rafan ATF-nın qonağı olub.

davamı.. >

xəbərlər arxivi

ŞƏKİLLƏR

davamı..