Göygöl Açıq Birinciliyi başa çatdı

 

01.04.2018

Göygöl rayonunda 31 mart Azərbaycanlıların Soyqırımı qurbanları xatirəsinin 100-cü ildönümünə həsr olunmuş taekvondo idman növü üzrə Göygöl Açıq Birinciliyi başa çatdı. 31 mart - 1 aprel tarixlərində keçirilən yarış Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Taekvondo Federasiyası və Göygöl rayon Gənclər və İdman idarəsinin təşkilatçılığı ilə baş tutmuşdur. 
Yarışda 2007-2010-cü il təvəllüdlü uşaqlar (oğlan və qız), 2004-2006-cı il təvəllüdlü yeniyetmələr (oğlan və qız) və 2001-2003-cü il təvəllüdlü gənc (oğlan və qız) idmançılar qüvvələrini sınamışdır. Respublikamızın müxtəlif bölgələrində fəaliyyət göstərən taekvondo klublarından və qonşu Gürcüstan respublikasının Rustavi şəhərini təmsil edən “Rustavi” taekvondo klubundan ümumilikdə 510 idmançının qatıldığı turnirin qalibləri Göygöl rayon Gənclər və İdman idarəsinin müvafiq diplom və medalları ilə təltif olunub. Komandalar arasında ilk pilləyə RUGİM-nin yetirmələri sahib olub. Sumqayıt idmançıları ikinci, Göygöl komandası üçüncü, D.İ.N İ.C-nin təmsilçiləri isə dördüncü pilləyə layiq görülüb.

Yarışda fəxri kürsüdə yer alan idmançıların siyahısını təqdim edirik:

Uşaqlar 8-9 yaş 
Qızlar -21 kq
1. Gülnur Musazadə---Qala T.K.
2. Aynişan Xəlilova---Göygöl.
3. Səmayyə Şahvələdli---Göygöl.

Qızlar -24 kq.
1. Zeynəb Süleymanova---Abşeron.
2. Xədicə Axundzadə---“Rabitə” T.K.
3. Səbinə Qurbanzadə---Sumqayıt.
3. Mədinə Bayramova---Təhsil.

Qızlar -30 kq.
1. Fatimə Bayramova---Göyçay.
2. Fatimə Həsənova---Şəmkir.
3. Zeynəb Şahniyarova---Təhsil.
3. Aidə Əliyeva---“Bozox” T.K.

Qızlar +36 kq.
1. Aysel Həsənzadə---“Alov” T.K.
2. Mahirə Cəlilli---Göygöl.

Oğlanlar -21 kq
1. Muhammed Səfərov---Abşeron.
2. Mehdi Səmədli---Abşeron.
3. Fərhad Verdiyev---Təhsil.
3. Yusif Qurbanzadə---Göygöl.

Oğlanlar -24 kq
1. İlknur Əlimov---RUGİM.
2. Kamil Vəliyev---“Aran” T.K.
3. Xəyal Səfərov---“Aran” T.K.
3. Çingiz Həsənov---“Aran” T.K.

Oğlanlar -27 kq.
1. Əli Mirzəyev---“Aran” T.K.
2. Tamerlan Yaqubov---D.İ.N. İ.C.
3. Murad Həsənov---Göygöl.
3. Xəzər Həmidov---Göyçay.

Oğlanlar -30 kq
1. Adil Kazımov---RUGİM
2. Hüseyn Əliyev--- RUGİM
3. Renat Qasımzadə---D.İ.N. İ.C.
3. Nail Həsənov---Tovuz.

Oğlanlar -33 kq
1. Ayxan Qocayev---“Bozox” T.K.
2. Mürşüd Qasımov---“Fərasət” T.K.
3. Xanlar Əliyev---Göygöl.
3. İbrahim İbrahimli---Təhsil.

Oğlanlar -36 kq
1. Orxan Rzayev---Göyçay.
2. Əkbər Həsənov---Göygöl.
3. Nihat Rüstəmzadə---“Alov” T.K.

Uşaqlar (10-11 yaş)
Qızlar – 24 kq.
1. Fatimə İsmayılzadə---“GrandMaster” T.K.
2. Gülü Zamanlı---Sumqayıt.
3. Nigar Quliyeva---Sumqayıt.
3. Xatia Qorozaşvili---“Rustavi” T.K.

Qızlar -27 kq.
1. Xuraman Cavadzadə---Sumqayıt.
2. Fidan Nəsibova---Sərhədçi.

Qızlar -30 kq.
1. Aydan Allahverdiyeva---Sumqayıt.
2. Sofiya Nəcəfova---Sumqayıt.
3. Əsli İsayeva---Şəmkir.
3. Milada Dirina---Sumqayıt.

Qızlar -33 kq.
1. Nərgiz Kazımova---Göyçay.
2. Fatimə İsmayılov---Qala T.K.
3. Pərvin Hüseynova---Şəmkir.
3. Səma Hüseynova---Təhsil.

Qızlar -36 kq
1. Səadət Abasova---Abşeron.
2. Mədinə Əliyeva---“Fərasət” T.K.
3. Nərmin Bayramova---Şəmkir.

Qızlar -40 kq.
1. Ayan Nəsibli---“Fərasət” T.K.
2. Zəhra Hüseynzadə---Təhsil.
3. Fatimə Şahniyarova---Təhsil.

Uşaqlar (10-11 yaş)
Oğlanlar -24 kq
1. Kənan Əliyev---“Aran” T.K.
2. Eltun Tanrıverdiyev---“Aran” T.K.
3. İlkin Qafarov---Göygöl.
3. Hümbət Hümbətov---2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

Oğlanlar -27 kq.
1. Harun Salmanzadə---“Mübariz” T.K.
2. Ülvi Bağırov---“Aran” T.K.
3. Hüseyn Cəfərov---Göygöl.
3. Əşrəf Qurbanzadı---Sumqayıt.

Oğlanlar -30 kq.
1. Fuad Məhərrəmli---Sumqayıt.
2. Aslan Mehdiyev---Göygöl.
3. Aydın Süleymanov---Sumqayıt.
3. Əhməd Məmmədli---“Fərasət” T.K.

Oğlanlar – 33 kq
1. Əzim Gülməmmədli--- RUGİM.
2. Kamal Ələsgərov--- RUGİM.
3. Rəvan Əliyev---“Aran” T.K.
3. Məhəmməd Əliyev---“Aran” T.K.

Qızlar -36 kq.
1. Elcan Əliyev---RUGİM.
2. Rəvan Şahməmmədova---“Rabitə” T.K.
3. Elvin Bayramov---“Fərasət” T.K.
3. Raul Hüseynli---Təhsil.

Oğlanlar -40 kq
1. Elgün Əliyev---“Aran” T.K.
2. Cavid Vəliyev---D.İ.N. İ.C.
3. Rəşad Cavadzadə--- RUGİM.
3. Ülvi Quliyev---“Aran” T.K.

Oğlanlar -44 kq.
1. Nurlan Seyidov---Təhsil.
2. Fərid Quliyev---D.İ.N. İ.C.
3. İsmayıl Cəfərov---Göygöl.
3. Tahir Məmmədov---“Ümid” T.K.

Oğlanlar +48 kq
1. Qəhraman Əliquliyev---Təhsil.
2. Elgün Təhməzov---Gəncə T.İ.M.
3. Tunar Bayramzadə---Təhsil.
3. Sənan Nəcəfov---Gəncə T.İ.M.

Yeniyetmə qızlar -29 kq
1. Mədinə Allahverdiyeva---Sumqayıt.
2. Mədinə Səfərova---Abşeron.

Yeniyetmə qızlar -33 kq
1. Nigar Abdullayeva---“Grand Master” T.K.
2. Fatimə Həsənova---Sumqayıt.
3. Nəzrin Babayeva---Təhsil.
3. Şəbnəm Novruzova---“Rabitə” T.K.

Yeniyetmə qızlar -37 kq.
1. Səadət Quliyeva---2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
2. Səidə Əliyeva---Qusar.
3. Nərmin Kərimli---“Rabitə” T.K.
3. Nuri Rəvanə---Göyçay.

Yeniyetmə qızlar -41 kq.
1. Fatimə Məcidova---Sumqayıt.
2. Gülsüm Həsənzadə---Sumqayıt.
3. Sucayət Mustafayeva---Göygöl.
3. Aytac Məmmədova---Şəmkir.

Yeniyetmə qızlar -44 kq.
1. Aysu Məmmədova---Göyçay.
2. Nəzirə Ölməz---Sumqayıt.
3. Aysun Məmmədova---“Aran T.K.
3. Roza Mahmudova---“Rabitə” T.K.

Yeniyetmə qızlar -47 kq
1. Aydan Əliyeva---RUGİM.
2. Ləman Babayeva---Təhsil.
3. Həmidə Yusifova---“Mübariz” T.K.

Yeniyetmə qızlar -51 kq.
1. Elnarə İbrahimova---“Alov” T.K.
2. Nurcan Məmmədova---Göygöl.
3. Nuray Əhmədova---“Alov” T.K.

Yeniyetmə qızlar -59 kq.
1. Gültac Mahmudova---Şəmkir.
2. Mujğan Qasımova---Şəmkir.
3. Lalə Qurbanova---Şəmkir.

Yeniyetmə oğlanlar -33 kq.
1. Orxan Mirzəyev---“Aran” T.K.
2. Şəmistan Nağıyev--- RUGİM.
3. Rəhman Mirzəyev---“Rabitə” T.K.
3. Cahangir Əliyev---Təhsil.

Yeniyetmə oğlanlar -37 kq
1. Nəriman Süleymanov---Göyçay.
2. Nihat Həsənov---Sumqayıt.
3. Nəsir Əliyev---Təhsil.
3. Vaqif Hacıyev---“Heftçi” İ.C.

Yeniyetmə oğlanlar -41 kq.
1. Nihad Əlizadə---RUGİM.

2. Tural Abışov---“Fərasət” T.K

3. Ağamir Ağazadə---“Araz-Şöhrət” T.K.
3. Cavid İsmayılov---Gəncə T.İ.M.

Yeniyetmə oğlanlar -45 kq
1. Cavid İsmayılov---Göygöl.
2. Anar İbrahimov---D.İ.N. İ.C.
3. Nəsimi Bayramov--- RUGİM.
3. İsmayıl Bağırzadə---“Bozox” T.K.

Yeniyetmə oğlanlar -49 kq.
1. Səyyad Dadaşov---Quba.
2. Qoqa Qoqaladza---“Rustavi” T.K.
3. Selnur Məmmədov---“Mübariz” T.K.
3. Raul Mamedov---“Rustavi” T.K.

Yeniyetmə oğlanlar -53 kq
1. Eltac Qafarov---D.İ.N. İ.C.
2. Kənan Yusifov---“Qala” T.K.
3. Məhəmmədəli Əliyev---“Alov” T.K.
3. Fərid Verdiyev---Göygöl.

Yeniyetmə oğlanlar -57 kq
1. Şamil Musayev---“Fərasət” T.K.
2. Ceyhun Sadıqov---Tovuz O.İ.K.
3. Şəmsəddin Kələntərov---Göygöl.
3. Əlixan Adilov---“Axundov” T.K.

Yeniyetmə oğlanlar -65 kq
1. Göydəniz Hüseynov---Təhsil.
2. Qüdrət Verdiyev---Təhsil.
3. Hüseyn Hüseynov---Şəmkir.

Yeniyetmə oğlanlar +65 kq
1. Ramiz Cavadov---“Araz-Şohrət”T.K.
2. Murad Cavadov---Sərhədçi.

Gənc qızlar -42 kq
1. Şahnaz Vəliyeva---Tovuz O.İ.K.
2. Sübhanə Kətanova---Gəncə T.İ.M.
3. Aygün Məmmədova---“Qala” T.K.

Gənc qızlar -44 kq.
1. Nailə Əzizova---“Fərasət” T.K.
2. Çinarə Novruzova---Göygöl.

Gənc qızlar -49 kq.
1. Aylin Eynullayeva---“Rabitə” T.K.
2. Badam Əliyeva---2-saylı”Gömrükçü” İ.K.

Gənc qızlar -55 kq.
1. Leyla Quliyeva---“Mübariz” T.K.
2. Səma Mirzəyeva---“Bozox” T.K.
3. Aysu İsmayılova---“Qala” T.K.
3. Elena Qoqodze---“Rustavi” T.K.

Gənc qızlar -68 kq.
1. Səbirə Hüseynli---Şəmkir.
2. İlahə Qulizadə---“Fərasət” T.K.

Gənc oğlanlar -45 kq.
1. Ramal Hüseynov---D.İ.N. İ.C.
2. Anar İbrahimov---D.İ.N. İ.C.
3. Giorgi Bostoqonaşvili---“Rustavi” T.K.
3. İlyas Əliyev---Təhsil.

Gənc oğlanlar -48 kq.
1. Ramal Hüseynov---D.İ.N. İ.C.
2. Riyad Şirəliyev---“Fərasət” T.K.
3. Rəşad Həsənov---“Aran” T.K.
3. Fərid Cabbarov---Şəmkir.

Gənc oğlanlar -51 kq.
1.Məhəmmədəli Əhmədov---Göygöl.
2. Əli Əkbərov---“Aran” T.K.
3. Elşən Ağalarov---Göygöl.
3. Ülvi Rzayev---Göygöl.

Gənc oğlanlar -55 kq.
1. Naib Məmmədov---“Bozox” T.K.
2. Səfər Ağamirov---“Mübariz” T.K.
3. Murad Hacıyev---Göygöl.
3. Əlizamin Məmişov---“Aran” T.K.

Gənc oğlanlar -59 kq.
1. Nicat Əliyev---Tovuz O.İ.K.
2. Bəşir Hüseynzadə---“Ümid” T.K.
3. Hüseyn Məmmədov---“Axundov” T.K.
3. Cavid Əzizov---Qəbələ.

Gənc oğlanlar -63 kq.
1. Əsgər Qurbanzadə---D.İ.N. İ.C.
2. Sultan Ağayev---“Qala” T.K.
3. Nika Qoqaladze---“Rustavi” T.K.
3. Zeynal Ağayev---Tovuz O.İ.K.

Gənc oğlanlar -68 kq
1. Ağaəli Qurbanov---D.İN. İ.C.
2. Namiq Məmmədova---Göygöl.
3. Elxan Yusibov---Göygöl.

Gənc oğlanlar -73 kq.
1. Səmral Əsgərov---“Mübariz” T.K.
2. Əhmədiyyə Cəfərov---Qəbələ.
3. Orxan Məmmədov---“Araz-Şöhrət” T.K.
3. Şahin Zeynalov---“Bozox” T.K.

Gənc oğlanlar +78 kq.
1. Sərdar Rəsulov---Gəncə T.İ.M.
2. Mirəli Əliyev---“Bozox” T.K.

YENİLİKLƏR

Gənclərdən ibarət Olimpiya yığma komandamız və gənc milli yığma komandamız növbəti möhtəbər yarışda iştirak edəcək.

davamı.. >

Minayə Əkbərova gənclərin Olimpiyadasına lisenziya qazandı

davamı.. >

Azərbaycan Taekvondo Federasiyasında ölkəmizdə 11 aprel prezident seçkiləri ilə bağlı toplantı keçirilib.

davamı.. >

Göygöl Açıq Birinciliyi başa çatdı

davamı.. >

xəbərlər arxivi

ŞƏKİLLƏR

davamı..