Tovuz rayonu daha bir yarşa ev sahibliyi etdi.

 

29.06.2017

Xəbər veridyimiz kimi Tovuz rayonu daha bir yarşa ev sahibliyi etdi.Artıq Tovuz rayonu Gənclər vəİdman idarəsinin dəstəyi ilə, Qarabağuğrunda gedən döyüşlərdəşəhid olmuş “Zaur Axundovun xatirəsinəhəsr olunmuşuşaq vəyeniyetmələr arasında Tovuz rayon Açıq birinciliyi” nə yekun vuruldu.

28-29 iyun tarixlərində keçən yarışın ilk gün rəsmi açılış mərasimi keçirildi. Tədbirdə fəxri qonaq qismində rayon Gənclər vəİdman idarəsinin rəisi Sahib Ələsgərov, region üzrə Əmək Müfəttişliyinin rəisi Elçin Süleymanov, Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının baş katibi Həmdiyyə Məmmədov və şəhər İcra Hakimiyyətinin rəsmiləri iştirak etmişdir. İdmançılar qarşısında çıxışedən qonaqlar şəhid Zaur Axundovun keçdiyi həyat yolundan, Qarabağ döyüşlərində göstərdiyi şücaətindən söz açmış və gələcək nəslin də Zaur kimi mübariz olmasını arzulamışlar. Azərbaycan Respublikasının prezidenti İlham Əliyev cənablarının idmana göstərdiyi qayğı və dəstəyinin Tovuz rayonunda idmanla məşğul olan idmançılara da öz töhvəsini verdiyini, yerli idmançıların o cümlədən taekvondoçuların ölkəmizdə və xarici arenalarda qazandığı nailiyyətlərini qeyd etmişlər. Tovuz rayonunda taekvondo idman növünün sevildiyini və bütün yaş qruplarında fəaliyyət göstərən klub və bölmələrin uğurla çalışdığnı iştirakçıların nəzərinə çatdırıldı. Yarışa qatılan taekvondoçulara uğurlar arzulayan qonaqların çıxışından sonra dövlət himni səsləndirilərək birinciliyəstart verildi.

Olimpiya İdman Kompleksində təşkil edilən birinciliydə respublikamızda fəaliyyət göstərən taekvondo bölmə və klubkarından 430 uşaq vəyeniyetmə idmançısı mübarizəyə qatılmışdır. Yarışda bütün yaş qrupları və hər çəki dərəcə üzrə fəxri yerləri tutmuş idmançılar Gənclər və İdman idarəsi tərəfindən müvafiq dərəcəli diplom, kubok, medal və qiymətli hədiyyələrlə təltif olunub.

Mükafatçılar sırasında yer almış idmançıların siyahısını təqdim edirik:

2008-2009 (-18 kq)

1. Ramil Abdullayev---Aran T.K.

2. Zaur Axundov---Z.Axundov T.K.

3. Natiq Quliyev---Aran T.K.

3. Rufət Əkbərli---Şirvan.

 

2008-2009 (-21 kq)

1. Royal Əliyev---Yevlax.

2. Çingiz Həsənov---Aran T.K.

3. Əkbər Məmmədov---Qafqaz T.K.

3. Mühəmməd Səfərov---Abşeron.

 

2008-2009 (-24 kq)

1. Eltun Tanrıverdiyev---Aran T.K.

2. Əli Mirzəyev---Aran T.K.

3. Kənan Əliyev---Aran T.K.

3. Cavidan Məmmədov---Şəmkir.

 

2008-2009 (-24 kq)  Qızlar.

1. Emiliya Allahverdiyeva---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Zeynəb Süleymanova---Abşeron.

3. Bahar İbrahimov---Bozox T.K.

3. Aliyə Əliyeva---Bozox T.K.

 

2008-2009 (-27 kq)

1. Vasif Səlimov---Aran T.K.

2. Aydın Süleymanov---Sumqayıt.

3. Bəhruz Mirəyev---Sumqayıt.

3. Yunis Nəbizadə---Masallı.

 

2008-2009 (-27 kq) Qızlar.

1. Canan Orucova---Rabitə T.K.

2. Xuraman Cavadzadə---Sumqayıt.

3. Nəzrin Babayeva---Gəncə U.G.İ.M.

3. Fatimə Həsənova---Şəmkir.

 

2008-2009 (-30 kq)

1. Əşrəf Əliyev---Göyçay.

2. Fuad Məhərrəmov---Sumqayıt.

3. Amin Məmmədov---Abşeron.

3. Cavid Səfərov---Rabitə T.K.

 

2008-2009 (-36 kq)

1. Elvin Bayramov---Fərasət T.K.

2. Rihad Mehdiyev---Qafqaz T.K.

 

2008-2009 (+36 kq)

1. Fərid Quliyev--- Dinamo İ.C.

2. Sənan Nəcəfov---Gəncə T.İ.M.

 

2006-2007 Qızlar (-27 kq)

1. Kamilla Ələsgərova---Sumqayıt.

2. Nigar Şirinli---2 saylı “Görmükçü” Sumqayıt

3. Günəş Aslanova---Tovuz O.İ.K.

3. Çinarə Bayraml---Tovuz O.İ.K.

 

2006-2007 Qızlar (-30 kq)

1. Nərgiz Kazımova---Göyçay.

2. Səadət Abbasova---Abşeron.

3. Mədinə Allahverdiyev---Sumqayıt.

3. Safiyya Nəcəfova---Sumqayıt.

 

2006-2007 Qızlar (-33 kq)

1. Fatimə Həsənova---Sumqayıt.

2. Aysu Məmmədova---Şəmkir.

 

2006-2007 Qızlar (-36 kq)

1. Roza Mahmudova---Şəmkir.

2. Gülab Məmmədli---Masallı.

 

2006-2007 (-40 kq)

1. Nəzrin Qasımova---Tovuz O.İ.K.

2. Məryəm Mehdizadə---Qafqaz T.K.

 

2006-2007 (-27 kq)

1. Mircəfər Cabbarov---Qala T.K.

2. Əkbər Qəfərov---Göyçay.

3. Cavad Əliyev---Aran T.K.

3. Nəsib Mahmudov---Abşeron.

 

2006-2007 (-30 kq)

1. Kənan Cəfərov---Qəbələ İ.K.

2. İlkin Əliyev---Gəncə T.i.M.

3. Ülvi Musayev---Qəbələ İ.K.

3. German Ələsgərov---Sumqayıt.

 

2006-2007 (-33 kq)

1. Muradxan Əliyev---Yevlax.

2. Namiq Məmmədov---Fərasət T.K.

3. Firuddin Dunyamalıyev---Gəncə T.İ.M.

3. Ruhin İmanzadə---Aran T.K.

 

 

 

2006-2007 (-36 kq)

1. Nurlan Səidov---Gəncə U.G.İ.M.

2. İslam Əhmədzadə---Qafqaz T.K.

3. Nihat Mehdizadə---Bozox T.K.

3. Cəlal Xəlilov---Göyçay.

 

2006-2007 (-40 kq)

1. Xan Məmmədzadə---Yevlax.

2. Röyal Rüstəmli---Ağdam.

3. Rəvan Eyvazov---Araz-Şöhrət.

3. Nicat Məmmədov---Şəmkir.

 

2006-2007 (-44 kq)

1. İsmayıl Cəfərov---Gəncə.

2. Rəvan Əhmədov---Qafqaz T.K.

3. Faxrəddin Məstanov---Tovuz O.İ.K.

3. Rəhman İbrahimov---Ağdam.

 

2006-2007 (-48 kq)

1. Elgün Təhməzov---Gəncə T.i.M.

2. Yusif Məmmədov---Gəncə T.İ.M.

3. Rəvan Məmmədov---Fərəh T.K.

 

2006-2007 (-52 kq)

1. Zülfüqar Abbasov---Gəncə T.İ.M.

2. Yusif Bağırov---Qafqaz T.K.

 

 

 Yeniyetmə qızlar (-33 kq)

1. Rəvanə Nuri---Göyçay.

2. Ayla Lətifova---Lənkəran T.İ.M.

3. Gülsüm Həsənzadə---Sumqayıt.

3. Şəbnəm Məmmədəliyeva---Aran T.K.

 

Yeniyetmə qızlar (-37 kq)

1. Alina Rəfiyeva---Şahdağ T.K.

2. Fidan Şirinova---Sumqayıt.

3. Fatimə Məcidova---Sumqayıt.

3. Aytac Məmmədova---Şəmkir.

 

Yeniyetmə qızlar (-41 kq)

1. Ofeliya Allahverdiyeva---Göyçay.

2. Aysu Məmmədova---Göyçay.

3. Nəzrin Mansurova---Şəmkir.

3. Şahnaz Vəliyeva---Tovuz O.İ.K.

 

Yeniyetmə qızlar (-44 kq)

1. Ləman Babayeva---Gəncə.

2. Nəzirə Ölməz---Sumqayıt.

3. Aytəkin İsmayılzadı---Yevlax.

3. Nərminə Abıyeva---Tovuz O.İ.K.

 

Yeniyetmə qızlar (-47 kq)

1. Aylin Eynullayeva---Rabitə T.K.

2. Məryəm Kərimova---Fərəh T.K.

3. Səkinə Cəfərova---Qala T.K.

 

Yeniyetmə qızlar (-59 kq)

1. İlahə Quluzadə---Fərasət T.K.

2. Gültac Mahmudova---Şəmkir.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-33 kq)

1. Rahid Vəliyev---Masallı.

2. Hümbət Kazımov---2-saylı "Gömrükçü" İ.K. 

3. Ağamir Ağazadə---Araz-Şöhrət T.K.

3. Xanmurad Süleymanov---Qala T.K.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-37 kq)

1. Nihad Həsənov---Sumqayıt.

2. Tural Abışov---Fərasət  T.K.

3. Elnur Qəhrəmanov---Fərəh T.K.

3. Mirhilal Həsənov---2 saylı “Gömrükçü” İ.K.

 

 

Yeniyetmə oğlanlar (-41 kq)

1. Qüdrət Çəfərov---Qəbələ İ.K.

2. Nicat Əzizli---Qəbələ İ.K.

3. Cavid İsmayılov---Gəncə.

3. Ramal Hüseynov---Dinami İ.C.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-45 kq)

1. Yaşar Məmmədli---Göyçay.

2. Fuad Təhməzov---Sumqayıt.

3. Naib Məmmədov---Bozox T.K.

3. İlkin Dünyamalıyev---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-49 kq)

1. Nihad Abbasov---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Əlixan Ədilov---Tovuz.

3. Pərviz İsgəndərov---Sumqayıt.

3. Nahid Həsənov---Sumqayıt.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-53 kq)

1. Kənan Mahmudov---Abşeron.

2. Raul Əsədli---Fərasət T.K.

3. Anar İbrahimov---Mübariz T.K.

3. Hüseyn Ağaşov---Araz-Şöhrət T.K.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-57 kq)

1. Hüseyn Məmmədov---Tovuz.

2. Süleyman Süleymanov---Araz-Şöhrət T.K.

3. Toğrul Bedurayev---Rabitə T.K.

 

Yeniyetmə oğlanlar (-61 kq)

1. Cavid Abdullayev---Gəncə.

2. Rəvan Ələsgərov---Fərəh T.K.

3. Rüfət Abdullazadə---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

 

Yeniyetmə oğlanlar (+65 kq)

1. Ayxan Yusifli---2-saylı "Gömrükçü" İ.K.

2. Orxan Məmmədov---Araz-Şöhrət T.K.

3. Novruz Zeynalov---Gəncə.

3. Ülvi Məmişov---Şəmkir.

 

Gənc qızlar (-42 kq)

1. Minayə Əkbərova---Aran T.K.

2. Sübhanə Kətanaova---Gəncə T.İ.M.

 

Gənc qızlar (-46 kq)

1. Mehriban Məmmədova---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Fidan Babayeva---Göyçay.

3. Nərgiz Mirzəyeva---Sumqayıt.

 

Gənc qızlar (-49 kq)

1. Zalikə Babayeva---Göyçay.

2. Sevda Pirseyidova---Şahdağ T.K.

3. Sevinc Əhmədli---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Lamiyə Sultanlı---Qax.

 

Gənc qızlar (-52 kq)

1. Nərmin Süleymanova---Göyçay.

2. Sənubər Əşrəfova---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Leyla Quliyeva---Mübariz T.K.

3. Qönçə Hüseynli---Lənkəran T.İ.M.

 

Gənc qızlar (-63 kq)

1. Səbirə Hüseynli---Şəmkir.

 

Gənc oğlanlar (-45 kq)

1. Ravil Kişmişov---Qəbələ İ.K.

2. Mobil Həsənov---Şəmkir.

 

Gənc oğlanlar (-48 kq)

1. Bəhruz Quluzadə---Fərasət T.K.

2. İbrahim Məhərrəmov---Aran T.K.

3. Kamran Məmmədov---Göyçay.

3. Röyal Məmmədov---Bozox T.K.

 

Gənc oğlanlar (-51 kq)

1. Xanoğlan Kərimov---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

2. Ayaz Qənbərli---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Elxan Məmmədov---Axundov T.K.

3. Kənan Vəliyev---Şəmkir.

 

Gənc oğlanlar (-55 kq)

1. Samir Məhərrəmov---Masallı.

2. Fərid Sultan---Lənkəran T.İ.M.

3. Pərviz Cəfərov---Sərhədçi.

3. Həsən Hüsyenov---Tovuz O.İ.K.

Gənc oğlanlar (-59 kq)

1. Elmir Əsgərov---Tovuz O.İ.K.

2. Qnyaz Kərimov---Qəbələ İ.K.

3. Elvin Hüseynli---Rabitə T.K.

3. Fuad Tanrıverdizadə---Mübarizə T.K.

 

Gənc oğlanlar (-63 kq)

1. Cavad Ağayev---Mübariz T.K.

2. Qasım Aslanov---Qafqaz T.K.

3. Rüfət Dadaşov---Mübariz T.K.

3. Cavid Hüseynov---Axundov T.K.

 

Gənc oğlanlar (-68 kq)

1. Ülvi Mustafayev---Göyçay.

2. Niyaz Zülfüqarlı---Qafqaz T.K.

3. Taleh Süleymanov---2-saylı “Gömrükçü” İ.K.

3. Pirəli Cəfərov---Rabitə T.K.

 

Gənc oğlanlar (-73 kq)

1. Ümüd Əfəndiyev---Musado T.K.

2. Fərid Cəbrayılov---Araz-Şöhrət T.K.

3. Həsən İbrahimov---Fateh T.K.

3. İkram Hüseynov---Gəncə T.İ.M.

 

Gənc oğlanlar (-78 kq)

1. Mehdi Tağıyev---Şahdağ T.K.

2. Xəyyam Ağayev---Araz-Şöhrət T.K.

3. Sərxan Rəsulov---Gəncə T.İ.M.

 

Gənc oğlanlar (+78 kq)

1. Sərdar Rəsulov---Gəncə T.İ.M.

2. Kəramət Quliyev---Tovuz O.İ.K.

3. Mirəli Əliyev---Bozox T.K.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YENİLİKLƏR

Yeniyetmə idmançılarımız Bolqarıstana yollandı

davamı.. >

Azərbaycan Taekvondo və Boks federasiyalarının prezidenti

davamı.. >

Tovuz rayonu daha bir yarşa ev sahibliyi etdi.

davamı.. >

Milad Beigi Hərçəqani mundialın finalında

davamı.. >

xəbərlər arxivi

ŞƏKİLLƏR

davamı..